Dnia 18 października 2022 r. w ramach Programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu” klasy IV – VIII z naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Kuciary, p. Natalii Rydz-Rudnickiej oraz p. Beaty Jaworskiej odwiedzili muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem obiektu, podczas którego pani przewodnik oprowadzała uczniów po kolejnych komnatach przedstawiających wydarzenia z życia Jana Kochanowskiego. W każdej sali uczniowie mieli okazję spędzić trochę czasu, słuchając opowieści o życiu i twórczości Jana z Czarnolasu. Po zakończonej prelekcji uczniowie mieli możliwość robienia zdjęć w poszczególnych komnatach.

Po wyjściu z muzeum uczniowie wraz z opiekunami udali się na plac wokół muzeum, gdzie rozpalono ognisko, przy którym dzieci mogły upiec sobie kiełbaskę. Nakarmieni kiełbaskami oraz informacjami o Janie Kochanowskim wszyscy szczęśliwie wrócili do szkoły.