W październiku uczniowie nadal poznawali i uczyli się obsługi narzędzi pozyskanych w ramach Ministerialnego projektu Laboratoria Przyszłości.

Oddział przedszkolny przez cały miesiąc raz w tygodniu prowadził zajęcia z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych Chrup. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem układały klocki, szeregowały wg koloru i kształtu, układały wg instrukcji, przeliczały klocki. Zabawy, a zarazem nauki nie było końca.

Starsze klasy poznawały możliwości robota Photon. Uczniowie samodzielnie uruchomili tablet dołączony do robota, zainstalowali na nim odpowiednią aplikację i uruchomili Photona. Na pierwszych zajęciach odtwarzane były gotowe programy demo, uczniowie uważnie obserwowali możliwości robota. Na kolejnych lekcjach dzieci sterowały robotem rysując palcem na ekranie tabletu. Wykorzystywały joystick, aby sterować ruchem. Planowały zachowanie robota wykorzystując bloczki z instrukcjami tekstowymi. Najodważniejsi uczniowie podjęli próby programowania Photona. Robot był wykorzystywany na lekcjach matematyki, informatyki i innych zajęciach dodatkowych.

Na technice uczniowie klas 4-6 wykorzystywali drukarkę 3D, wykonali medal i breloczek dla Pani Dyrektor Anet Podsiadłej.

Narzędzia pozyskane w projekcie towarzyszą nam na wszystkich imprezach szkolnych. Uczniowie mogli uwiecznić w jak najlepszej jakości ważne dla nich momenty na wycieczce do Czarnolasu i Torunia, mieli do dyspozycji aparat fotograficzny Canon i gimbal do smartfona. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *