kwiecień-czerwiec 2024

Ostatni okres roku szkolnego 2023/24 to intensywne wykorzystanie przede wszystkim drukarki 3D. Projektowaliśmy własne wzory i szukaliśmy gotowych projektów. Drukowaliśmy upominki dla mam i prezenty dla uczniów za udział w konkursach. Niestety, nie wszystkie wydruki kończyły się sukcesem- okazało się, że mamy zaplątany filament na jednej szpuli. Jak tylko zwolni nam się któraś szpula- przewiniemy kolor brązowy, żeby uniknąć konieczności rozpoczynania wydruku od nowa po rozplątaniu supełka.

Dość często wykorzystywane były obydwa roboty- Photon i Botley. Programowaliśmy je i bawiliśmy się nimi – od oddziału przedszkolnego do klas starszych na zajęciach różnych przedmiotów (m.in. matematyka, geografia, koło matematyczne, zajęcia w oddziale przedszkolnym)

Długopisy 3D również były z nami, na zajęciach różnych przedmiotów, zarówno w klasach starszych jak i młodszych

Klocki Chrup systematycznie służyły dzieciom z oddziału przedszkolnego do nauki i zabawy

Aparat fotograficzny służył do dokumentowania szkolnych wydarzeń ale również do nauki kadrowania i nagrywania pracy