Laboratorium przyszłości w naszej szkole.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany m.in. do szkół podstawowych. W ramach programu szkoły otrzymują wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła również otrzymała wsparcie finansowe w kwocie 30 tyś. zł. Z pozyskanych środków zakupiono sprzęt:

• drukarkę 3D Sygnis +filament,
  • stację lutowniczą HOT AIR,
  • aparat fotograficzny Canon PowerShot G7 X Mark II,
  • statyw do aparatu i kamery,
  • mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic-Mini,
  • mikroport Saramonic Blink 500 B1,
  • gimbal do smartfona,
  • zestaw oswietleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką,
  • roboty Photon z dostępem do aplikacji + tablet Lenovo 7,
  • gogle VR z dostępem do portalu wirtualnych lekcji,
  • długopisy 3D- 3DSimo Basic 2 wraz z filamentem,