Listopad to kolejny miesiąc, w którym korzystaliśmy z narzędzi pozyskanych w ramach Ministerialnego Programu „Laboratoria Przyszłości”. Na lekcjach informatyki uczniowie tworzyli z okazji Święta Niepodległości patriotyczne symbole narodowe w aplikacji Tinkercad, które próbowaliśmy wydrukować na drukarce 3D. Uczniowie klas młodszych wyzwalali swoją kreatywność, ćwiczyli skupienie i precyzję  w tworzeniu symboli narodowych z wykorzystaniem długopisów 3D. Uczniowie klasy szóstej na lekcjach koła matematycznego utrwalali wiadomości dotyczące trójkątów i za pomocą długopisów 3D tworzyli takowe figury.  Na świetlicy dzieci kształtowały myślenie przestrzenne i kreowały budowle wg własnych pomysłów z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych Chrup.
W tym miesiącu zapoznaliśmy i uczyliśmy się obsługi robota Botley wraz z zestawem do kodowania. Wiemy już, iż Botley wyposażony jest w innowacyjne funkcje zapewniające spore dawki nauki przez zabawę. Rozpoczęcie pracy z robotem jest bardzo łatwe. Można go zaprogramować, tak aby poruszał się w różnych kierunkach, odtwarzał muzykę, a nawet włączał pokaz świetlny. Na kolejnych zajęciach będziemy pogłębiali swoje umiejętności obsługi tego robota.
Nie zapomnieliśmy o Robocie Photonie, nadal doskonaliliśmy swoje umiejętności sterowania i programowania Photona. Na lekcjach informatyki uruchomiliśmy grę edukacyjna Scottie Go!. Za pomocą kartonowych klocków układaliśmy różnego rodzaju komendy dzięki którym można wyznaczać zadania, skanować rozwiązania i przekształcać je w ruch. Dla uczniów klasy siódmej był to wstęp do programowania.
Aparat i selfistick to nieodzowne narzędzia towarzyszące nam na każdej imprezie-uroczystości szkolnej. Dzięki tym przedmiotom uwieczniamy nasze ważne szkolne wydarzenia na długie czasy. #Laboratoriaprzyszlosci