W miesiącu wrześniu nasi uczniowie uczyli się przede wszystkim obsługi drukarki 3D. Pierwsze warsztaty poprowadzili zaprzyjaźnieni nauczyciele z innych szkół, którzy są ekspertami w tej dziedzinie. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy panu Łukaszowi Kuciarze oraz nauczycielowi panu Mariuszowi Wrochnie, uczącemu w CKZiU w Pionkach. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat tego, jak zakładać i wprowadzać filament, kalibrować urządzenie i poziomować stół. Po zapoznaniu z drukarką i oprogramowaniem uczniowie przeszli do wyboru i tworzenia projektów na drukarki. Efekty ich pracy to sześcian i kula z otworami.

Uczniowie klas starszych zapoznali się również z instrukcją lutownicy, którą będą się posługiwać na kolejnych zajęciach.

Z kolei uczniowie młodsi za pomocą kolorowych długopisów 3D stworzyli jesienne liście. Efekty ich pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

#laboratoriaprzyszlosci