W październiku uczniowie nadal poznawali i uczyli się obsługi narzędzi pozyskanych w ramach Ministerialnego projektu Laboratoria Przyszłości.

Oddział przedszkolny przez cały miesiąc raz w tygodniu prowadził zajęcia z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych Chrup. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem układały klocki wg instrukcji, szeregowały wg koloru i kształtu, przeliczały je. Zabawy, a zarazem nauki nie było końca.

Starsze klasy poznawały możliwości robota Photon. Uczniowie samodzielnie uruchomili tablet dołączony do robota, zainstalowali na nim odpowiednią aplikację i go uruchomili. Na pierwszych zajęciach odtwarzane były gotowe programy demo, uczniowie uważnie obserwowali możliwości Photona. Na kolejnych lekcjach dzieci sterowały robotem, rysując palcem na ekranie tabletu. Wykorzystywały joystick, aby kierować ruchem. Planowały zachowanie robota, wykorzystując bloczki z instrukcjami tekstowymi. Najodważniejsi podjęli próby programowania Photona. Był on wykorzystywany na lekcjach matematyki, informatyki i innych zajęciach dodatkowych.

Na technice uczniowie klas 4-6 wykorzystywali drukarkę 3D, wykonali medal i breloczek dla pani dyrektor Anety Podsiadłej.

Narzędzia pozyskane w projekcie towarzyszą nam na wszystkich imprezach szkolnych. Uczniowie mogli uwiecznić w jak najlepszej jakości ważne dla nich momenty na wycieczce do Czarnolasu i Torunia, mając do dyspozycji aparat fotograficzny Canon i gimbal do smartfona.

laboratoriaprzyszlosci#