MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „Z KULTURĄ MI DO TWARZY”

Projekt ma za zadanie promowanie szacunku do tradycji, budowanie relacji społecznych, wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej i regionalnej. Formatowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. W ramach projektu uczniowie z pomocą wychowawców realizują zadania projektowe z czterech modułów:

I W KRAINIE MUZ

II TU JEST MOJE MIEJSCE

III KOCHAM, LUBIĘ , SZANUJĘ

IV KULTURY ŚWIATA

Koordynatorem projektu jest p. Agnieszka Żurawska

Warto wspomnieć, że w szkole zrealizowano już część z wymaganych zadań, takich jak: „Tysiąc barw wokół nas”,

„Nasz patron”, „Kochamy naszą planetę”, „Siła bajek”.

10 października uczniowie z kl. I-III zrealizowali kolejne zadanie – „Drzewko szczęścia” z okazji Dnia Drzewa. Podczas zajęć poznali znaczenie drzew, dowiedzieli się, co należy robić, aby o nie dbać. Uczyli się rozpoznawać drzewa, rozwiązywali quizy, krzyżówki, obejrzeli ciekawą prezentację oraz można powiedzieć, że „bawili się drzewami”, tzn. kolorowali je, ozdabiali a nawet wykonywali obliczenia na jesiennym matematycznym drzewie.

10 października to także DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, którego jednym z głównych celów jest profilaktyka zdrowia psychicznego. W naszej szkole został zorganizowany Dzień Świadomości Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Społeczność szkolna ubrała się na fioletowo, który jest kolorem tego dnia. Uczniowie kl. IV-VIII brali udział w specjalnych lekcjach wychowawczych, do których materiały dostarczyła szkolna pani psycholog Agnieszka Mazur.

Działania te także wpisują się w listę zadań projektowych – Moduł III- KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ.

Niebawem zdamy relację z realizacji kolejnych modułów…