5 grudnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach pod hasłem „Żyję realnie, nie wirtualnie ”, w którym wzięło udział, oprócz naszej, sześć szkół gminnych. Na konkurs przybyły władze samorządowe: Wójt Gminy Pionki – pan Mirosław Ziółek, Sekretarz Gminy – pani Katarzyna Konopska, Skarbnik Gminy – pani Sylwia Jaskulska. Na uroczystości pojawili się również pani Alicja Olszewska – Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu, Karolina Ferszt – Węglińska – główna księgowa, pani Małgorzata Podsiadła – Inspektor do spraw księgowości i jednocześnie członek komisji konkursowej oraz Przewodniczący Rady Gminy – Dariusz Gonciarz. Oczywiście, tego dnia nie mogło zabraknąć dyrektorów szkół gminnych oraz opiekunów drużyn. Po powitaniu gości przez panią dyrektor Anetę Podsiadłą, odbyła się prelekcja pt. „(Nie)ważne – świat rzeczywisty & świat wirtualny”, poprowadzona przez psychologów panią Joannę Gielniowską i Anna Brońską.

Następnie uczniowie klasy VI i VII wraz ze swoimi rodzicami zaprezentowali się w profilaktycznym spektaklu „W sieci”. Tematyka przedstawienia w bardzo wymowny sposób oddała sens skutków uzależnień od komputera i Internetu, ale też dała nadzieję, że nigdy nie jest za późno, żeby zerwać z nałogiem, zwłaszcza, jak mamy wsparcie w rodzinie i bliskich. Sztuka zagrana przez naszych aktorów wzruszyła do takiego stopnia widzów, że niejednemu z nich w oku zakręciła się łezka. Publiczność nie żałowała pochwał dla artystów i nagrodziła ich gromkimi brawami. Na koniec uczniowie wręczyli gościom emotikony z sentencjami.

Po części artystycznej Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pan Andrzej Pionka ogłosił wyniki konkursu i wraz z Wójtem panem Mirosławem Ziółkiem wręczyli cenne nagrody. Cieszymy się, że nasi uczniowie: Nikola Zawadzka, Antoni Tarnowski i Dawid Topór zajęli III miejsce i w nagrodę otrzymali drony. I miejsce zajęli uczniowie z Czarnej, zaś II miejsce – uczniowie ze szkoły w Laskach.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek dla gości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie Władzom Samorządowym na czele z Panem Wójtem, za udaną współpracę i wsparcie w organizacji tego przedsięwzięcia oraz profesjonalny sprzęt nagłaśniający. Uczestnikom konkursu gorąco gratulujemy, zwłaszcza naszym uczniom.