Śpieszymy z informacją, że jako szkoła włączamy się w Szlachetną Paczkę w roli Darczyńcy! Zapraszamy Was do dołączenia i wspólnego przygotowania pomocy dla Pani Ani i jej trzech Synów.

Jednak zacznijmy od początku. Czy słyszeliście Państwo Szlachetnej Paczce? To ogólnopolski program, którego Wolontariusze docierają do Rodzin i osób samotnych żyjących w trudnej, niezawinionej sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko bieda materialna – to także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, poczucie osamotnienia i bezradności. Nadchodzi taki czas w roku, w którym Rodzinom „znalezionym” przez Paczkę będzie można realnie pomóc.

W tym roku chcemy przygotować paczkę dla Rodziny Pani Ani.

Jako Darczyńcy jesteśmy zobowiązani do realizacji 3 potrzeb (żywność, środki czystości, składka pieniężna na niezbędne ubrania) wskazanych jako najpilniejsze. Mamy jednak nadzieję, że dzięki zaangażowaniu całej społeczności – nauczycieli, rodziców, uczniów, przyjaciół naszej szkoły– uda się przygotować paczkę, w której zrealizujemy większość wskazanych przez Rodzinę potrzeb.

Szczegółowa lista potrzeb znajduje się poniżej:

1) Żywność trwała (herbata, kawa, ryż, kasza, mąka, cukier, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne, konserwy mięsne, płatki śniadaniowe i in. )

2) Środki czystości (szampon, szczoteczka do zębów, mydło / żel myjący, pasta do zębów, podpaski/tampony, płyn do płukania tkanin, proszek do prania, płyn do mycia naczyń)

3) Zorganizowana będzie też zbiórka pieniężna na zakup odzieży zimowej (3 kurtki, dresy dla chłopców, 3 pary obuwia) oraz upominki świąteczne dla Rodziny.

Zakupione produkty i ewentualnie pieniążki na zakup ubrań prosimy dostarczać do budynku szkoły, Sucha 38a. Zbiórka potrwa do 12 GRUDNIA br.

Koordynator szkolny: p. Karolina Baran.