Uroczystość otwarcia roku szkolnego 2022/2023 odbyła się 1 września o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przedstawiciel grona pedagogicznego p. Dorota Glimasińska i Wójt Gminy Pionki pan Mirosław Ziółek powitali kwiatami nowego dyrektora szkoły – panią Anetę Podsiadłą, która przez kolejnych 5 lat będzie piastowała stanowisko kierownicze.

Nowa pani dyrektor serdecznie powitała wszystkich Uczestników uroczystości. Tego dnia zawitali do naszej szkoły szczególni goście, którym serdecznie dziękujemy za przybycie: wspomnianemu panu wójtowi Mirosławowi Ziółkowi, Sekretarz Gminy Pionki – pani Katarzynie Konopskiej, Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu – pani Alicji Olszewskiej oraz pani Karolinie Ferszt – Węglińskiej, głównej księgowej GZOiS. Pani Aneta Podsiadła podziękowała jeszcze raz byłej pani dyrektor Barbarze Kaczkowskiej za 20 lat pracy w naszej szkole, życząc jej wszystkiego, co najlepsze oraz niegasnącego entuzjazmu w realizacji nowych wyzwań.

Podczas przemówienia pani dyrektor Aneta Podsiadła przedstawiła wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów, życzyła powodzenia i sukcesów w nauce wszystkim uczniom, zaś gronu pedagogicznemu i obsłudze – owocnej pracy i satysfakcji z podejmowanych zadań, rodzicom -wytrwałości, spokoju oraz udanej współpracy.

Na uroczystości odczytano list pana Piotra Krakowiaka – Radnego Gminy Pionki, który skierował wiele serdecznych słów do uczniów i pracowników oraz rodziców, życząc im m.in. bezpiecznego i spokojnego roku szkolnego.

Tego dnia minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich Poległych podczas II wojny światowej, której rocznica wybuchu przypada na 1 września.

Również w tym dniu uczniowie klasy I zostali oficjalnie zaprzysiężeni i przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Otrzymali oni wspaniałe upominki od wychowawcy i przedstawicieli Gminy Pionki, za które serdecznie jesteśmy wdzięczni.

Po części oficjalnej uroczystości i po pierwszych dźwiękach dzwonka uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Jeszcze raz życzymy powodzenia i sukcesów w roku szkolnym 2022/2023.