26 czerwca o godz. 8.30 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia kończąca rok szkolny 2025/2026. Rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego w asyście sztandaru szkoły. Po tejże ceremonii głos zabrała dyrektor pani Aneta Podsiadła, witając uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły i krótko podsumowała miniony rok. Podziękowała wszystkim za udaną współpracę, trud włożony w naukę i pracę.
Po przemówieniu nastąpiło ślubowanie absolwentów – uczniów klasy 8. Następnie, uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, odebrali nagrody książkowe, a dyplomy i nagrody ci uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym odznaczyli się wysoką frekwencją i różną aktywnością.
UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ZA OSIĄGNIĘCIA EDUKACYJNE I WZOROWE LUB BARDZO DOBRE ZACHOWANIE:
Klasa I: Aleksander Smolarczyk., Kacper Warzecha, Kornelia Głuszek.
Klasa III: Marcelina Jańczuk, Oliwia Dębosz, Zofia Wiączek.
Klasa IV: Maciej Wieczorek, Antoni Głuszek, Jan Mital
Klasa V: Alina Dębosz
Klasa VII: Gabriela Mital
Nagroda za 100 % frekwencję otrzymali:
-Oliwia D. – kl. III, Wojciech Ł. i Ernest W. z klasy VIII
W tym roku przyznano również specjalną nagrodę, tj. NAGRODĘ DYREKTORA za najwyższą średnią w szkole. Otrzymała ją ALINA Dębosz z klasy V
Za udział w konkursach i reprezentowanie szkoły na zewnątrz nagrody otrzymali:
Aleksandra Bogusz, Gabriela Mital, Alina Dębosz.
Również naszą szkołę reprezentowali w konkursach plastycznych uczniowie klasy I i III
Oliwia Dębosz, Maja Matosek, Maja Kacperczyk, Zofia Wiączek, Marcelina Jańczuk, Aleksander Smolarczyk, Kacper Warzecha.
Za pracę w realizacji programu „Promujemy czytanie w epoce cyfrowej” nagrody otrzymali:
Gabriela Mital, Aleksandra Bogusz.
– Za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Twoje Dane Twoja Sprawa. Lecimy z Ochroną Prywatności”:
Aleksander Smolarczyk, Kacper Warzecha, Aleksandra Bogusz.
– Za szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia:
Maciej W., Alina D., Aleksandra B., Oliwia W., Lena K.
– Za Konkurs Logicznego Myślenia dyplomy i upominki otrzymali:
Kacper Warzecha z najlepszymi wynikami oraz Marcelina Jańczuk, Oliwia Dębosz, Maja Matosek, Zosia Wiączek, Alan Tarnowski, Jan Mital, Aleksandra Bogusz, Szymon Jaworski., Gabriela Mital, Oliwia Wieczorek, Wojciech Jachimkowski.
-Za szkolny konkurs Z lekturami szkolnymi na ty:
Wojciech Jachimkowski, Wojciech Łepecki, Lena Kusio.
– Za szkolny konkurs Z językiem polskim za pan brat:
Gabriela Mital, Nikola Matosek, Oliwia Wieczorek.
– Nagrodę Czytelnika Roku otrzymują:
Maja Matosek z kl. III, Martyna Olejarz z kl. V, Gabriela Mital z kl. VII.
Dyplomy i upominki za pracę w Samorządzie Uczniowskim otrzymują:
Gabriela Mital, Wojciech Jachimkowski, Jan Nowocień.
Za aktywność w wolontariacie upominki i dyplomy otrzymują:
Aleksandra Bogusz, Alina Dębosz, Antoni Głuszek, Szymon Jaworski, Wojciech Jachimkowski, Lena Kusio, Nikola Matosek, Gabriela Mital, Jan Mital, Jan Nowocień, Oliwia Wieczorek, Kordian Lepa.
Na zakończenie Absolwenci pożegnali społeczność szkolną, ich z kolei pożegnali uczniowie klasy VII.
Pani Dyrektor w imieniu Rady Pedagogicznej, w uznaniu wkładu w wychowanie uczniów i wspieranie pracy szkoły, przyznała podziękowania rodzicom, osobom i instytucjom:
Państwu Justynie i Łukaszowi Łepeckim
Państwu Julicie i Łukaszowi Kusiom
Państwu Dorocie i Krzysztofowi Kwiatkowskim
Monice i Mirosławowi Jachimkowskim
Annie i Pawłowi Wziątkom
Pani Dorocie Głuszek
Pani Aleksandrze Sekule
Panu Damianowi Smolarczykowi
Pani Joannie Lepie
Panu Andrzejowi Kaczmarczykowi
Mazowieckiemu Samorządowemu Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu
Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu
Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu Filia w Pionkach
Kozienickiemu Parkowi Krajobrazowemu
Szczególnie wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycielek: Pani Moniki Jurek i Pani Sylwii Kupis. Serdecznie dziękujemy im za ich zaangażowanie, uśmiech i otwarte serce oraz obecność w naszej szkolnej społeczności.
Na koniec uroczystości Pani Dyrektor jeszcze raz wszystkim podziękowała za wspólny rok pracy. Życzyła zasłużonego odpoczynku i regeneracji sił oraz udanych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.
Rok szkolny 2025/2026 uważamy za zamknięty.



































