23 czerwca 2023 roku o godz. 9.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły rozpoczęło się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie poczet uczniów klasy VIII uroczyście przekazał sztandar uczniom młodszym. Po tejże ceremonii głos zabrała dyrektor pani Aneta Podsiadła, witając uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły i krótko podsumowała miniony rok. Podziękowała wszystkim za udaną współpracę. Wreszcie nastąpił moment, na który z niecierpliwością czekała część uczniów – rozdawanie nagród. Najpierw Pani Dyrektor wraz z panią A. Kuciarą wręczyły świadectwa ukończenia szkoły i nagrody uczniom klasy VIII, a potem pozostałym uczniom świadectwa z paskiem biało – czerwonym wraz z nagrodami książkowymi. Docenieni zostali też uczniowie, którzy mieli 100% frekwencję i prezentowali wysoki poziom czytelnictwa, wykazywali się samorządową pracą na rzecz szkoły i środowiska oraz reprezentowaniem szkoły w różnych konkursach pozaszkolnych. Wręczono im dyplomy z podziękowaniami i nagrody rzeczowe.

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI ZA OSIĄGNIĘCIA EDUKACYJNE I WZOROWE LUB BARDZO DOBRE ZACHOWANIE:

Klasa VII – Antoni Tarnowski

Klasa VI – Wojciech Jaworski, Wiktoria Kusio, Nikola Zawadzka

Klasa IV – Gabriela Eliza Mital, Oliwia Wieczorek, Nikola Matosek

Klasa III – Aleksandra Bogusz

Klasa II – Alina Dębosz

Klasa I – Maciej Wieczorek, Jan Mital

UCZNIOWIE ZE 100% FREKWENCJĄ:

z klasy VIII – Mateusz Hernik, z kl. VI – Wojciech Jaworski

W tym roku po raz pierwszy przyznano również specjalną nagrodę, tj. NAGRODĘ DYREKTORA za najwyższą średnią w szkole. Otrzymała ją NIKOLA ZAWADZKA z kl. VI.

NAJLEPSI CZYTELNICY NASZEJ BIBLIOTEKI TO:

Gabriela Mital kl. IV – nagroda Czytelnika Roku

Jan Mital kl. I – nagroda Czytelnika Roku

Pozostali, którzy otrzymali dyplomy za czytelnictwo: Natan Brodowski i Antoni Głuszek z klasy I, Alina Dębosz i Martyna Olejarz z kl. II, Aleksandra Bogusz z klasy III, Przemysław Kacperczyk z klasy IV, Wojciech Jachimkowski i Lena Kusio z kl. V

ZA BIBLIOTECZNY KONKURS PLASTYCZNY NAGRODY OTRZYMALI:

Oliwia Dębosz, Zofia Wiączek, Maja Matosek, Marcelina Jańczuk, Kacper Rutkowski z oddziału przedszkolnego, Jan Mital z kl. I, Aleksandra Bogusz z kl. III.

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

I miejsce – Paulina Orchel – kl. VIII;

II miejsce – Nikola Zawadzka z kl. VI;

III miejsce – Klaudia Glimasińska z kl. VII;

SZKOLNY KONKURS LITERACKI

I miejsce – Wojciech Łepecki z kl. V

KONKURS ZNAJOMOŚCI LEKTUR SZKOLNYCH

I miejsce – Mateusz Hernik (kl. VIII)

II miejsce – Michał Tarnowski (kl. VIII)

III miejsce – Oliwia Kacperczyk (kl. VIII)

SZKOLNY KONKURS POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ

I miejsce – Paulina Orchel

II miejsce – Antoni Tarnowski z kl. VII

III miejsce – Nikola Zawadzka z kl. VI

Wyróżnienie – Gabriela Mital z kl. IV

SZKOLNY KONKURS ZNAJOMOŚCI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I miejsce – Szymon Jaworski

Wyróżnienia Aleksandra Bogusz, Jan Mital.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny MATMIŚ i zajęcie 8 miejsca –

Aleksander Paklerski z kl. II

ZA REPREZENTOWANIE SZKOŁY W LICZNYCH KONKURSACH NAGRODY I DYPLOMY OTRZYMALI: z oddziału przedszkolnego: Zofia Wiączek, Marcelina Jańczuk, Maja Matosek, Oliwia Dębosz, Maja Kacperczyk oraz Aleksandra Bogusz z kl. III, Gabriela Mital z kl. IV, Filip Chołuj z kl. V.

ZA PRACĘ W SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM OTRZYMALI NAGRODY:

• Aleksandra Bogusz

• Gabriela Mital

• Nikola Zawadzka

• Wojciech Jaworski

• Magdalena Kacperczyk

• Małgorzata Kwiatkowska

• Michał Tarnowski

Podziękowania w formie dyplomów otrzymali Ci rodzice, którzy pomagali przez cały rok w różnych przedsięwzięciach.

Ewelina Nowocień

Anna i Radosław Jaworscy

Monika Jurek i Mariusz Bogusz

Anna Mazur

Justyna i Łukasz Łepeccy

Karolina Wieczorek

Agnieszka Mital

Lucyna i Karol Hernikowie

Anna Tarnowska

Karolina Paklerska

Danuta Sekuła

Ewelina Kacperczyk

Katarzyna Orchel

Jak co roku, pożegnaliśmy uczniów klasy VIII – Mateusza Hernika, Oliwię Kacperczyk, Paulinę Orchel i Michała Tarnowskiego. Drodzy Absolwenci, jeszcze raz serdecznie dziękujemy za Wasz pobyt w naszej szkole. Życzymy Wam odwagi, by sięgać po to, co niemożliwe, wytrwałości, by osiągać założone cele, determinacji, by nie rezygnować, gdy będzie trudno. Zawsze wierzcie w swoje możliwości, tak jak my w Was wierzymy. Powodzenia i wielu sukcesów w nowych szkołach, a także w życiu osobistym.

Tego dnia społeczność szkolna pożegnała również Nauczycieli: p. Agnieszkę Żurawską, p. Natalię Rydz – Rudnicką, ks. Grzegorza Włodarczyka oraz p. Iwonę Jurek. Dziękujemy im za każdą chwilę spędzoną wśród nas. Życzymy niesłabnącej radości z podejmowanych wyborów, inspirujących wyzwań, życzliwości ludzkiej oraz wszelkiego dobra na nowej drodze zawodowej.

Uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!