„Zaelektryzowani” to popularna grupa naukowa z Lublina, która w dniu 22.03.2024 odwiedziła naszą szkołę. Nasi uczniowie mogli odkryć tajniki fizyki i dzięki temu przekonać się, że można bawić się nauką i czerpać z niej korzyści. Pokazy przygotowane przez panów prowadzących były nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim zaskakujące, a uczniowie mogli brać w nich aktywny udział. Każdy z uczestników miał okazję „dotknąć” nauki i podzielić się wrażeniami. Była to lekcja o powietrzu, jego sprężeniu oraz stanach skupienia, a także o sile odśrodkowej i tym, jak na nas oddziałuje. Ogromnym entuzjazmem cieszył się pokaz związany z ciekłym azotem oraz spalaniem gazów. Uczniowie wręcz wyrywali się do udziału w tych ćwiczeniach. Wszystko odbyło się w miłej i luźnej atmosferze, a nasi uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą. To była wyjątkowa lekcja, za którą bardzo dziękujemy!