Z wizytą w przytulisku

13 czerwca 2024 r. uczniowie szkolnego wolontariatu pod opieką pani Karoliny Baran pojechali do „Przytuliska eko Pionki”.

W schronisku przebywa kilkanaście psów. Część z nich jest „po przejściach” – bite, głodzone lub porzucone. Przez to są nieufne, a czasem nawet agresywne. Potrzebują dużo ciepła i spokoju… Zostaliśmy podzieleni na dwa zespoły i poszliśmy z psami na spacer. Uczniowie mogli prowadzić psy samodzielnie, ponieważ były one łagodne.

Po powrocie ze spacerów wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat pracy w schronisku oraz przekazaliśmy karmę oraz obroże dla psów.

Na koniec wizyty w schronisku wszyscy razem zrobiliśmy wspólne zdjęcie i odebraliśmy dyplom z podziękowaniem za nasze odwiedziny.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w dowozie uczniów do Przytuliska.