Ach! Co to był za dzień..

1 grudnia przedszkolaki i uczniowie klas młodszych ze swoimi wychowawczyniami zawitali w Warszawie. Spacerując ulicami stolicy, widzieli Pałac Prezydenta, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Zamek Królewski. W świąteczny klimat wprowadziły dzieci pięknie ozdobione ulice, witryny sklepowe oraz duuuuża choinka na placu Zamkowym. Wokół wyczuwalny był klimat zbliżających się mikołajek, na które z utęsknieniem czekają wszystkie dzieciaczki. Tym razem to nasze pociechy postanowiły odwiedzić Świętego Mikołaja i pomocników w Wielkiej Fabryce Elfów, gdzie na specjalne jego życzenie zostały oprowadzone po zakamarkach fabryki. A tam Elf Ważniak dostał misję upieczenia pierniczków dla Świętego Mikołaja. Okazało się to problematyczne, bo trzeba było znaleźć przepis i wszystkie składniki. Pod opieką Elfa Przewodnika dzieci pomagały znaleźć przepis i potrzebne produkty do stworzenia pierniczków.

Podczas bajecznej podróży odwiedzały punkty z różnymi atrakcjami. Były aktywności ruchowe, zręcznościowe, zagadki logiczne, pieczenie pierników oraz mnóstwo ciekawostek, które opowiedziały dzieciom Elfy. Wizyta zwieńczona została spotkaniem ze Świętym Mikołajem, który wręczył każdemu dziecku dyplom i drobny upominek!

Ten wyjątkowy i magiczny dzień na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich dzieci, które obiecały być grzeczne przez cały rok, aby znów zasłużyć na spotkanie z Mikołajem.