14 lutego 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jedlni odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy IV Aleksandra Bogusz oraz Wojciech Jaworski uczeń klasy VII. W wyniku, stojącej na wysokim poziomie rywalizacji, Wojciech zajął III miejsce w drugiej grupie wiekowej (klasy V – VIII). Za zajęcie miejsca na podium otrzymał dyplom i nagrodę w postaci karty podarunkowej na kwotę 200 zł. Za udział w eliminacjach w I grupie wiekowej (kl. I-IV) Aleksandra otrzymała dyplom i kartę podarunkową na kwotę 100 zł.

Organizatorami turnieju byli: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP PR w Pionkach, Gminny Zarząd Oświaty i Sportu Gminy Pionki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Jedlni. Współorganizatorami byli : Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlni i Komenda Miejska PSP w Radomiu.

Swoją obecnością eliminacje uświetnili: Wójt Gminy Pionki – Pan Mirosław Ziółek, Sekretarz Gminy Pionki – Pani Katarzyna Konopska, Przewodniczący Rady Gminy Pionki – Pan Dariusz Gonciarz, Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu Gminy Pionki – Pani Alicja Olszewska, Dyrektor PSP w Jaroszkach – Pani Jolanta Mazur, Dyrektor ZS-P w Jedlni – Pan Grzegorz Amanowicz.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na następnym szczeblu eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.