W dniach 26-28 października uczniowie naszej szkoły w ramach projektu „Poznaj Polskę” udali się na trzydniową wycieczkę do Torunia i okolicy. Program wycieczki pierwszego dnia przewidywał zwiedzanie Kruszwicy. Najpierw zwiedzili jeden ze starszych kościołów polskich z XII w., perłę stylu romańskiego – Bazylikę Kolegiacką św. Piotra i Pawła, potem weszli po ponad 100 stopniach Mysiej Wieży, omijając szczęśliwie „myszki”, aby podzwiać niesamowitą panoramę okolicy. Na koniec ruszyli w rejs statkiem po Jeziorze Gopło, delektując się pięknymi widokami.  Drugi dzień to zwiedzanie zabytkowego Torunia i odwiedziny słynnego PLANETARIUM, gdzie uczniowie odbyli seans „Wirująca Ziemia”. Ostatnim punktem drugiego dnia wycieczki było Żywe Muzeum Piernika w Toruniu. Uczniowie poznali nie tylko historię powstania pierników, ale też sami je wyrabiali i piekli, a nawet artystycznie je ozdabiali. Trzeci dzień to odwiedziny Ciechocinka, aby obejrzeć największe w Europie drewniane tężnie solankowe. Idąc 4 km Szlakiem Solankowym, zażyć zdrowotnych inhalacji i odpocząć przy urokliwych fontannach. Ostatnim punktem postoju był Włocławek i słynna zapora na Wiśle. Tuż obok tamy znajduje się Krzyż- Pomnik upamiętniający męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki.