Dnia 27 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole apel świąteczny „Przez krzyż do chwały” pod kierunkiem pan A. Lasoty i M. Jurek. W montażu słowno- muzycznym uczniowie klas IV- VIII podkreślili znaczenie krzyża jako znaku zbawienia. Utwory literackie, cytaty z Pisma Świętego, pieśni oraz obrazy składające się na ten montaż wprowadziły społeczność szkolną w nastrój zadumy, rozważania oraz przygotowały do pracy przeżycia Świąt Wielkanocnych przepełnionych nadzieją i radością z faktu zmartwychwstania Chrystusa.

Tuż po apelu został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez opiekunów świetlicy na „Kartkę wielkanocną”.

W kategorii wiekowej klasy I-III nagrody otrzymali:

I miejsce – Maja Kacperczyk

II miejsce – Zofia Wiączek

III miejsce – Alina Dębosz

W kategorii wiekowej klasy IV- VIII nagrody otrzymali:

I miejsce – Aleksandra Bogusz

II miejsce – Magdalena Kacperczyk

III miejsce – Szymon Jaworski

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali upominek.

Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali też w swoich klasach poczęstunek i wielkanocne dzielenie się jajeczkiem. Nie zabrakło życzeń i świątecznej atmosfery…