W dniu 15.03.2024 nasi uczniowie wzięli udział w IX edycji konkursu recytatorskiego „W hołdzie polskim poetkom”, zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Pionkach. Jest to bardzo ważne wydarzenie literackie, które nie tylko promuje piękno literatury polskiej, ale również rozwija twórczo i buduje więzi. Nasza szkoła była reprezentowana we wszystkich grupach wiekowych. W klasach 1-3 były to Zofia Wiączek, Marcelina Jańczuk, Alina Dębosz oraz Martyna Olejarz. W klasach 4-6: Oliwia Wieczorek , Filip Chołuj oraz Gabriela Mital. Klasy 7-8 reprezentowali Antoni Tarnowski i Nikola Zawadzka. Wszyscy nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem prezentacji oraz wysoką kulturą osobistą i wzorowym zachowaniem. Mimo dużej konkurencji udało się zdobyć dwa wyróżnienia, które przyznano Zofii Wiaczek i Nikoli Zawadzkiej. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy nasi uczniowie spisali się wspaniale, wiersze, które recytowali były pełne emocji i ciekawej interpretacji. Po zakończeniu konkursu recytatorskiego, nagrody wręczył Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk.

Organizatorom konkursu dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Kilka dni temu uczniowie: Zosia Wiączek, Alina Dębosz, Gabriela Mital, Nikola Zawadzka oraz Antoni Tarnowski wzięli również udział w miejskich konkursach recytatorskich w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach, będących eliminacjami 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, XLI Małego Konkursu Recytatorskiego.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni, a rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji dowozu. 🙂😊