W dniach 02 – 04 czerwca odbyła się integracyjna wycieczka uczniów z Suchej i Augustowa do Zakopanego.

A oto relacja z wyjazdu:

Wędrówkę rozpoczynamy na Wierchu Porońcu. Szlak ten właściwie tylko początkowo wiedzie nieco w górę, po kilkunastu minutach biegnie już niemal płasko. Z lewej strony towarzyszą nam widoki na Magurę Spiską, Tatry Bielskie oraz Tatry Wysokie. Wygodna ścieżka prowadzi głównie lasem. Po ok. 1 godz. spokojnego marszu docieramy na Rusinową Polanę, skąd roztacza się szeroka panorama na Tatry Wysokie, głównie ich słowacką część oraz na Tatry Bielskie. Jest to miejsce niezwykle popularne wśród turystów i chętnie odwiedzane. Oprócz drewnianych ław i stołów, przy których można odpocząć, na skraju polany stoi szałas, w ramach kulturowego wypasu owiec, można tu kupić produkty z owczego mleka.

Przechodzimy przez mostek na potoku wypływającego z masywu Gęsiej Szyi, a następnie idziemy stromą ścieżką w dół. Po kilku minutach docieramy do bram kaplicy.

Niewielka, drewniana świątynia doskonale komponuje się z otoczeniem. Została ona wzniesiona w latach trzydziestych XX w. w miejscu, które miało już swoją tradycję. Mawiano, że w 1861 r. właśnie tutaj, na Wiktorówkach, pasterce Marysi Murzańskiej ukazała się Matka Boża. Wokół kaplicy znajdują się dziś tablice poświęcone ludziom, którzy zginęli w górach. Tworzą one symboliczny cmentarz. Kaplicę na Wiktorówkach lubił odwiedzać św. Jan Paweł II jeszcze jako Karol Wojtyła.

Z rejonu Sanktuarium MB Jaworzyńskiej wracamy na Wierchporoniec. Pyszna obiadokolacja i wyjeżdżamy na termy w Chochołowie. Wykorzystywane tu są zasoby wód termalnych o temperaturze do 36 stopni C. Można tu skorzystać z basenów zewnętrznych, zjeżdżalni pontonowych, zjeżdżalni z zapadnią, jacuzzi, strefy rodzinnej oraz wielu innych atrakcji wodnych.

Kolejny dzień wycieczki to wejście na Pogórze Gubałowskie potocznie zwane Gubałówką. Docieramy na wysokość 1120m n.p.m. na polanę gubałowską w celu odpoczynku wśród malowniczych, wysokogórskich krajobrazów.

Następnym obiektem naszego zwiedzania jest Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – duża skocznia narciarska zlokalizowana na północnym stoku góry Krokiew w Zakopanem, na wysokości 1050 m n.p.m.

Miejsce z niepowtarzalną panoramą Tatr na polanie Głodówka to odwiedzony przez nas punkt widokowy.

Powrót do domu urozmaicamy odwiedzeniem Krakowskiego Starego Miasta wraz z Wawelem, które urzekło nas pięknem architektury i wyjątkową atmosferą. Oczywiście podczas spaceru po mieście spotkamy „oko w oko” ziejącego ogniem legendarnego smoka wawelskiego.

Dziękujemy jeszcze raz firmie „Rozibus Przewozy Okolicznościowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *