PIĘKNA AKCJA – SZLACHETNA PACZKA

Cała społeczność naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w 23. edycji ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetna Paczka”. Cieszymy się, że jako jedyni wśród szkół gminnych i miejskich w rejonie Pionek, włączyliśmy się bardzo aktywnie w tę akcję. Wspólnymi siłami

i zaangażowaniem dało się nam spełnić wszystkie potrzeby Rodziny, dla której zorganizowaliśmy zbiórkę. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla czteroosobowej rodziny będącej w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Zbieraliśmy produkty żywnościowe, chemię gospodarczą oraz pieniążki na zakup odzieży i obuwia zimowego oraz upominki świąteczne, a wszystko na kwotę ok. 4 tys. Nie byłoby takiego sukcesu, gdyby nie szczodrzy darczyńcy. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Uczniom i ich Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły za wszystkie artykuły spożywcze i chemiczne, za upieczone ciasta i ciasteczka na kiermasz, za zbiórkę pieniężną. Gorące podziękowania kierujemy do Pracowników Gminy Pionki na czele z Panem Wójtem Mirosławem Ziółkiem i Sekretarz Panią Katarzyną Konopską. Jesteśmy bardzo wdzięczni ks. Proboszczowi naszej parafii Krzysztofowi Pająkowi, który pomógł w organizacji akcji i wszystkim Parafianom, którzy hojnie wrzucali do skrzyneczek naszych wolontariuszy. Wdzięczność naszą kierujemy też do indywidualnych darczyńców: p. Ani Mazur i p. Agaty Kłak.

Dziękujemy naszej pani lider akcji – Karolinie Baran, która bardzo sprawnie koordynowała wszelkimi pracami „Szlachetnej Paczki” przy wsparciu Pani Dyrektor Anety Podsiadłej. Szczególne podziękowania przy pakowaniu paczek i zaangażowaniu w zbiórkę przesyłamy naszym wolontariuszom, są to: Szymon i Wojtek Jaworscy, Ola Bogusz, Gabrysia Mital, Oliwia Wieczorek, Filip Chołuj, Lena i Wiktoria Kusio, Wojtek Jachimkowski, Mają i Dawid Topór, Nikola Zawadzka oraz pozostałym uczniom.

W niedzielę, tj. 17 grudnia Pani Dyrektor Aneta Podsiadła, koordynator Pani Karolina Baran, Pan Damian Smolarczyk, Pani Ania Mazur oraz uczniowie wzięli udział w drugim dniu Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki. Nasze paczki trafiły do magazynu Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach, skąd będą przekazane wybranej przez nas Rodzinie Szlachetnej Paczki. Przepełniała nas duma i zachwyt oraz wielka radość, że możemy spełnić czyjeś marzenia. Mamy nadzieję się, że zapas żywności i środków czystości oraz bony towarowe na pewno odciążą budżet obdarowanej Rodziny.

W imieniu obdarowanej rodziny i całej społeczności PSP w Suchej jeszcze raz serdecznie WSZYSTKIM DARCZYŃCOM – DZIĘKUJEMY! ❤️❤️❤️Pamiętajcie Kochani, że dobroć okazana innym wraca do nas ze zdwojoną siłą, a miłość do drugiego człowieka wyrażana jest poprzez wrażliwość na jego potrzeby. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny.❤️❤️❤️ Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję!