27 września 2023 był dniem szczególnym dla naszej Szkoły. Tego dnia odbyły się obchody Patrona Szkoły -Armii Krajowej. Rozpoczęły się one apelem przy pomniku AK, gdzie po odśpiewaniu hymnu szkoły i krótkim wprowadzeniu przez Panią Dyrektor, delegacja uczniów złożyła kwiaty przed pomnikiem i przy tablicy upamiętniającej Zrzut Cichociemnych. Następnie cała społeczność szkolna udała się autokarem do Augustowa. Tam w budynku IPN „Przystanek Historia” i terenach wokół kontynuowaliśmy niezwykłą lekcję historii. Uroczystość rozpoczął ksiądz Gracjan Kolendowski, odprawiając mszę św. polową w cudownej scenerii leśnej polany. Po mszy udaliśmy się do budynku IPN pełnego ciekawych eksponatów, ściśle związanych z naszą historią. Pan Tomasz Wierzbicki nie tylko opowiadał o przedmiotach tam obecnych, ale też pozwolił uczniom namacalnie je zbadać i się z nimi zapoznać, co spotkało się z dużym entuzjazmem naszych uczniów. Po tych ciekawych opowieściach udaliśmy się na projekcję filmu „Krótka historia Polski”. Następnie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, kilku z nich wygrało nagrody w postaci książek historycznych. Kolejnym punktem pobytu na polanie był długo oczekiwany słodki poczęstunek w postaci przepysznych gofrów. Pod koniec pan Tomasz przy wsparciu p. Wiesława zorganizował dla naszych uczniów krótki kurs pierwszej pomocy, w którym każdy indywidualnie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Po tych ćwiczeniach udaliśmy się z powrotem do szkoły. To był wyjątkowy dzień, pełen zadumy i nostalgii, ale też radości i nadziei, z którą patrzymy w przyszłość.