Dnia 26 września do naszej szkoły zawitała „Grupa Rekonstrukto – historia eksperymentalna”. Dwaj przedstawiciele tej grupy w formie pogadanki przedstawili wydarzenia dotyczące wybuchu II wojny światowej. Sposób przekazu wzbogacony był możliwością udziału naszych uczniów w scenkach rodzajowych, dzięki którym nasi uczniowie mogli wczuć się w sytuację uczestników kampanii wrześniowej. Wszyscy brali aktywny udział w wydarzeniach z początków wojny, zakładając polskie i niemieckie mundury, hełmy czy fartuchy sanitariuszy. Nie zabrakło także akcentu związanego z patronem naszej szkoły, czyli Armią Krajową i jej rolą w obronie Polski. Dzięki czynnemu zaangażowaniu naszych uczniów w przedstawienie mogli oni lepiej zrozumieć wydarzenia z tamtych czasów. To była bardzo inspirująca i angażująca lekcja historii.