15 czerwca br. na terenie Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – kąpieliska Górny Staw odbyła się inauguracja siódmej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Bezpośrednimi adresatami projektu są m.in. dzieci i młodzież, więc nie mogło tego dnia zabraknąć i naszych uczniów. To bardzo ciekawa akcja profilaktyczna, zwłaszcza teraz przed wakacjami, kiedy spora część osób będzie spędzała czas nad wodą.

Organizatorem imprezy był Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz władze miasta Pionki, zaś jej współorganizatorem Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP.