Uroczystość otwarcia roku szkolnego 2023/2024 odbyła się 4 września o godz. 9.15 w sali gimnastycznej naszej szkoły. Rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pani dyrektor Aneta Podsiadła serdecznie powitała wszystkich Uczestników uroczystości, przedstawiła wychowawców i nauczycieli poszczególnych przedmiotów, życzyła powodzenia i sukcesów w nauce wszystkim uczniom, zaś gronu pedagogicznemu i obsłudze – owocnej pracy i satysfakcji z podejmowanych zadań, rodzicom – wytrwałości, spokoju oraz udanej współpracy.

Na uroczystości pojawił się Pan Piotr Krakowiak – Radny Gminy Pionki, który skierował wiele serdecznych słów do uczniów i pracowników oraz rodziców, życząc im m.in. udanego i spokojnego roku szkolnego.

Również w tym dniu uczennice klasy I zostały oficjalnie zaprzysiężone i przyjęte w poczet społeczności szkolnej.

Po części oficjalnej uroczystości i po pierwszych dźwiękach dzwonka uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami. Jeszcze raz życzymy powodzenia i sukcesów w roku szkolnym 2023/2024.