26 lutego uczniowie starszych klas pod opieką nauczycieli wyjechali do Radomskiej Orkiestry Kameralnej na musical dydaktyczny „Zemsta”.

Spotykaliśmy się na dworcu PKP w Pionkach Zachodnich. Taka forma podróży to kolejny krok ku samodzielności – uczniowie sami kupowali bilety i dbali o swoje prawa.

Spacer ulicami Radomia w tak „wiosenną” pogodę był prawdziwą przyjemnością. Najpiękniejsze jednak przeżycia czekały nas na samym spektaklu. Teatr Muzyczny Forte przedstawił utwór najsławniejszego polskiego komediopisarza w zupełnie nowej odsłonie. Tekst oryginału został wzbogacony inspirującymi piosenkami łączącymi dialogi oraz imponującym podkładem muzycznym kilkudziesięciu instrumentów orkiestry symfonicznej. Atrakcyjności widowisku dodawały iluminacja i gra świateł.

Dla najstarszych uczniów była to ciekawa powtórka z lektury obowiązkowej przed egzaminem ósmoklasisty. Młodsi mieli okazję przygotować się do pracy z „Zemstą” Aleksandra Fredry i oddać się refleksji nad odwiecznymi problemami egzystencjonalnymi.