Pierwszy dzień ferii w szkole (15.01.2024): Uczniowie klas IV- VIII zajęcia rozpoczęli od dyskusji na temat skutków niewłaściwego odżywiania się. Nawiązując do treści czytanej książki Marty Fox „Iza Anoreczka”, opowiadali o znaczeniu samooceny, akceptacji siebie i realizacji swoich marzeń. Wynikiem przedyskutowanej teorii było przejście do użytecznej praktyki. Wspólnie z uczniami młodszymi i przedszkolakami przystąpili do sporządzania zdrowych posiłków. Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z uczniami kl. I-III w tym czasie przygotowywali zdrowe soki – od mycia owoców i warzyw po porządkowanie po degustacji. Były też w menu przygotowane koktajle na bazie jogurtu, sałatki owocowe i pożywne naleśniki z owocami.

W drugiej części zajęć uczestnicy obejrzeli prezentację o uzależnieniach, jakie czyhają na młodzież. O szkodliwym oddziaływaniu alkoholu, papierosów (e-papierosów), energetyków prelekcję poprowadziła Pani Wiesława Jelińska -pielęgniarka.

Na koniec ćwiczono choreografię do utworu „Jerusalem”, a młodsze dzieci spędziły czas na zabawach ruchowych.

Tego dnia było smacznie, aktywnie i … profilaktycznie.

Serdecznie dziękujemy Pani Wiesi Jelińskiej za poświęcony czas i profilaktyczną pogadankę.

Drugi dzień ferii (16.01.2024) upłynął pod hasłem „Zanurzeni w zabawie” spędzony na pływalni „Delfin” w Kozienicach. Wycieczka z dziećmi klas 0-VIII była pełna radości i beztroskiej zabawy. Maluchy miały okazję cieszyć się wodnymi atrakcjami, skakaniem do basenu i korzystaniem z kolorowych zjeżdżalni. Animacje wodne, gry zespołowe i radosne wrzaski wypełniały atmosferę, tworząc wspomnienia na długo. Dzieci miały również czas na swobodne pluskanie się i wspólne chwile na basenowych brodzikach. Podczas tych zajęć nie tylko doskonalili swoje umiejętności pływania, ale także budowali wspólne doświadczenia. Po zakończonych atrakcjach uczniowie mieli okazję delektować się przekąskami z restauracji McDonald´s, dzieląc się wrażeniami z udanej przygody. To był dzień nie tylko nauki pływania, ale także dzień pełen przygód, śmiechu i wspólnego spędzania czasu.

Trzeciego dnia półkolonii feryjnych (17.01.2024) w naszej szkole❄️⛄️ uczniowie uczestniczyli w szaleństwie kuligowej eskapady połączonej z zabawami na śniegu. Jak przystało na prawdziwych uczestników zimowych wypadów – dobrze i ciepło ubrani udaliśmy się autokarem do Augustowa, gdzie czekało na nas kilkoro dużych sań, którymi, opatuleni kocami, ruszyliśmy na dalszą przejażdżkę po Puszczy Kozienickiej. W czasie sanny trochę zmarzliśmy, choć zimowa aura z dość sporymi przebłyskami słońca była idealna na zimowe harce na śniegu. W połowie drogi zatrzymaliśmy się w Leśnictwie Kociołki, gdzie ogrzaliśmy się przy ognisku, popijając gorącą herbatę. Była też pieczona kiełbaska, którą zjedliśmy z ogromnym apetytem. W trakcie zimowych wojaży na rumianych twarzach naszych uczniów gościły same uśmiechy. Na pewno zimowa wyprawa na saniach na długo pozostanie we wspomnieniach jako wspaniała przygoda feryjna!

Czwarty dzień ferii (18.01.2024) upłynął pod hasłem zawodu strażaka. Uczestnicy naszych ferii byli z wizytą w pobliskiej remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej, aby od środka poznać pracę strażaka. Dzięki uprzejmości pana Tadeusza Kiełbasy i pana Andrzeja Kaczmarczyka nasi uczniowie zapoznali się z rysem historycznym powstania oddziału OSP w Suchej, widzieli prawdziwy wóz strażacki, który mogli zwiedzić od środka, a także zapoznali się ze sprzętem potrzebnym strażakowi w codziennej pracy. W prezentowaniu wyposażenia remizy strażackiej czynny udział miał również pan Wiesław Cybulski, który szczegółowo wyjaśnił przeznaczenie elementów wyposażenia strażackiego. Na koniec wizyty nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki w postaci odblasków oraz cukierków. Po powrocie do szkoły uczniowie obejrzeli film o tematyce strażackiej, pt. „Regulamin zawodów strażackich”. W ramach dostarczenia energii były pierogi i ciepła owocowa herbatka a także pierniczki na deser. Na zakończenie naszego dzisiejszego spotkania uczniowie wspólnie obejrzeli wybrany przez siebie film, pt. „Piękna i bestia”. Było zawodowo i relaksacyjnie.

Panom Strażakom dziękujemy za miłe przyjęcie.😊

Piąty dzień ferii (19.01.2024) upłynął w naszej szkole bardzo aktywnie i przyjemnie. Uczniowie rozpoczęli dzień od warsztatów kulinarnych, w czasie których przyszykowali pyszne pizze. Przygotowali je od samych podstaw, m.in. własnoręcznie wyrabiając ciasto, krojąc składniki, dzięki czemu zapach pizzy unosił się w całym budynku… i nikt nie był głodny😃. Oprócz tego naszą szkołę odwiedził niezwykły gość Pan Sebastian Sałek trener piłki nożnej i kapitan GKS Królewscy Jedlnia. Pan Sebastian przeprowadził z uczniami trening przy użyciu profesjonalnego sprzętu, który zakończył się meczem drużynowym. Uczniowie byli niezwykle zaangażowani w ćwiczenia i grę. Obecność Pana Sebastiana wywołała wśród uczniów ogromny entuzjazm i radość ze spotkania. Okazali to w czasie rozstania, cały czas oblegając trenera i zasypując go pytaniami. Radość w oczach dzieci była niezwykła. Na zakończenie uczestnicy ferii otrzymali dyplomy i upominki jako nagrodę za wspólnie spędzony tydzień półkolonii. Bardzo dziękujemy Panu Sebastianowi za poświęcony czas i podzielenie się swoją pasją. Zaś naszym uczniom życzymy udanego drugiego tygodnia ferii, zbierajcie siły kochani i widzimy się już 29 stycznia.

Dyrektor szkoły jeszcze raz serdecznie dziękuje nauczycielom, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację ferii dla naszych uczniów: p. Monice Jurek, p. Dorocie Glimasińskiej, p. Beacie Jaworskiej, p. Ewelinie Podsiadłej, p. Karolinie Baran, p. Agnieszce Lasocie, p. Aleksandrze Kuciarze, p. Wiesławowi Cybulskiemu oraz p. Asi Wiączek. 🥰❤️🧡