Dzień Ziemi jest międzynarodowym świętem, które jednoczy wszystkich ludzi, mających za cel dobro naszej planety.

W naszej szkole uczciliśmy 22 kwietnia przygotowaniem wraz uczniami rabat z roślinami leczniczymi oraz miododajnymi kwiatami. Uczniowie poszczególnych klas przynieśli sadzonki roślin, których wymagania dokładnie wspólnie omówiono. Następnie rośliny zostały posadzone w przyszkolnym, założonym przez nas ogrodzie. Każdej roślinie została nadana nazwa w postaci wbitej tabliczki. Uczniowie poszczególnych klas będą pełnić cotygodniowe dyżury związane z pielęgnacją roślin. Dzieci zapoznały się z przeznaczeniem sadzonych ziół, nazywając schorzenia, w których one pomagają.

Wydarzenie to było elementem innowacji pedagogicznej prowadzonej w naszej szkole pt. „Rośliny wokół nas – samo zdrowie. Wybieram świadomie”.

Kolejnym przedsięwzięciem było sprzątanie terenów w kierunku Męciszowa i segregowanie śmieci na plastik, szkło, papier i metal. Uczniowie spisali się na medal.

Z kolei uczniowie klas młodszych wykonali różnorodne prace i plakaty poświęcone Ziemi i ekologii, z których stworzyli piękną i barwną galerię.

Wszystkim naszym działaniom towarzyszył uśmiech i piosenka pt. „Ekorok,” którą klasy IV-V zaprezentowały „przygrywając” na samodzielnie zrobionych instrumentach z materiałów recyklingowych.

Zachęcamy wszystkich, aby szczególnie dzisiaj świętować urodziny naszej Ziemi. Dbajcie o Nią!