Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie 22 kwietnia i jest to święto mające na celu podkreślenie konieczności ochrony naszej planety i promowanie działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Jest to okazja do zwrócenia uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska, zmianami klimatycznymi oraz utratą bioróżnorodności. Warto pamiętać, że każdy z nas może dokonać małych zmian w swoim życiu, które mogą przyczynić się do większej ochrony naszej planety.

W naszej szkole ten dzień również był wyjątkowy.

Rozstrzygnęliśmy konkurs „Wiosna wokół nas”, zbieraliśmy śmieci, segregowaliśmy odpady i uporządkowaliśmy otoczenie naszej szkoły. Dzięki naszej pracy teren wokół szkoły wygląda t czysto i ładnie, co ma pozytywny wpływ zarówno na naszą szkołę, jak i na środowisko naturalne. Zasialiśmy również miododajną łąkę, która przyciągnie do naszych ogrodów mnóstwo pszczół. To niesamowite doświadczenie obserwować pracę tych cudnych owadów. Nasza łąka będzie pełna życia i kolorów.

Dbamy o naszą planetę i angażujemy się w działania na rzecz ochrony środowiska. Dzień Ziemi to doskonała okazja do tego, aby podjąć takie inicjatywy i pokazać, że każdy z nas może zdziałać coś dobrego dla naszej planety.