Najbardziej znany miś na świecie w naszej bibliotece!

Chociaż w tym roku szkolnym Dzień Kubusia Puchatka (18 stycznia) wypadł w ferie, nie mogliśmy zapomnieć o jego obchodach.

Projekt klasowy z Kubusiem Puchatkiem realizowała klasa II. Chłopcy przynieśli pluszaki – bohaterów, których powołał do życia A.A. Milne. Przedstawili też swoje prywatne książki poświęcone Kubusiowi i jego przyjaciołom. Był nawet utwór w języku angielskim.

Bibliotekę odwiedzili również najmłodsi czytelnicy. Przedszkolaki najchętniej korzystali z puzzli i gier z Kubusiem Puchatkiem. Chętnie wysłuchali też opowieści Kubusia o przyrodzie.

Z Kubusiem Puchatkiem przygodę z książkami rozpoczęła również klasa I. Uczniowie zostali czytelnikami, złożyli podpisy na kartach czytelniczych i pierwszy raz wypożyczyli lektury. Zostali również obdarowani pamiątkowymi zakładkami i książkami. W świat życia biblioteki wprowadzili ich starsi uczniowie z klasy IV. Wspólnie też wysłuchali opowieści Kubusia o wodzie. Czytając książkę „Woda to skarb. Dbam o środowisko”, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat ochrony przyrody.