W dniu 29.09.2023 w naszej szkole dzieci z klas 1-3 wzięły udział w akcji „Głośnego czytania”. Na początku Pani Małgorzata zapoznała małych słuchaczy z czasopismem „Małe charaktery”, a po krótkiej prezentacji i przeczytaniu fragmentu opowiadania oraz zachęceniu dzieci do prenumerowania gazetki, przeszliśmy do głośnego czytania. Uczniowie przenieśli się do wioski Bullerbyn, wsłuchując się we fragment lektury klasy 3 „Dzieci z Bullerbyn” czytany przez uczennicę Alinkę i Panią Ewelinę. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom na pamiątkę udziału i wszyscy zadowoleni powrócili do swoich klas.

Z kolei w oddziale przedszkolnym Pani Ola – nasza bibliotekarka „przeniosła” dzieci w świat polskich rymowanek. Dzieci słuchały jak zaczarowane…