W ramach obchodzonego 9 maja Dnia Europejskiego w naszej szkole odbyły się liczne działania mające na celu zaznajomienie naszych uczniów z kulturą krajów europejskich. Podczas otwartych lekcji języka angielskiego nasi uczniowie z klas V-VIII zapoznali się z symbolami Unii Europejskiej. W czasie lekcji uczniowie pracując w grupach m.in. robili włoski makaron z materiału, rozwiązywali quiz sprawdzający znajomość flag państw europejskich oraz razem z robotem Photonem wirtualnie podróżowali po Europie. Po zakończonych lekcjach uczniowie wraz z opiekunami wspólnie gotowali. Było angielskie śniadanie oraz sałatka grecka. Ponadto Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawiej wykonaną flagę państwa europejskiego, w którym wzięli udział uczniowie klas V-VIII. Nasi uczniowie wykazali się wspaniałym talentem plastycznym, dzięki któremu powstały piękne flagi. Samorząd Uczniowski zdecydował o wygranej klasy VI, która wykonała flagę Francji i Polski. Dziękujemy wszystkim klasom za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy zwycięstwa uczniom kl. VI.

W oddziale przedszkolnym również przeniesiono się do krajów europejskich, dzieci poprzez różnorodne działania poznały budowle, potrawy, flagi i inne charakterystyczne cechy tychże państw.

To był bardzo emocjonujący dzień pełen bogatej wiedzy i pomysłowych działań.