„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”

W dniu 13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, w której nasi uczniowie z klas IV – VIII mieli okazję zaprezentować swoje walory artystyczne w podziękowaniu za ciężką pracę swoich nauczycieli. Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od złożenia przysięgi przez nowy Samorząd Uczniowski na sztandar naszej szkoły. Następnie miało miejsce wystąpienie Pani Dyrektor Anety Podsiadłej, która złożyła podziękowania za trud i poświęcenie wkładane w pracę zarówno dla nauczycieli, jak i pracowników niepedagogicznych. Część artystyczna rozpoczęła się wystąpieniem uczniów, którzy przedstawili krótkie wierszowane anegdoty z życia szkoły. Mieliśmy również okazję obejrzenia skeczu, pt. „Dzienniczek ucznia” z udziałem dwóch uczniów z klasy VI i VIII. Cały występ uświetniły nasze śpiewające uczennice. Na zakończenie odbyła się prezentacja typów uczniowskich. Jako pamiątkę z dzisiejszego wydarzenia każdy nauczyciel otrzymał szarfę z tytułem przyznanym mu przez uczniów. Wydarzenie można zaliczyć do udanych. Wszystkim pracownikom oświaty życzymy dużo sukcesów zawodowych i wytrwałości w działaniu.