2 czerwca uczniowie klas 0 – III wybrali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Farmy Iluzji. Aura tego dnia okazała się niesprzyjająca, bo powitała uczestników strugami deszczu, ale nie dali oni za wygraną i postanowili zaklinać deszcz podczas autokarowej podróży. Działania te okazały się skuteczne, ponieważ po dotarciu na miejsce, po niedługim czasie pokazało się słońce i towarzyszyło dzieciom już do końca pobytu w tym cudownym miejscu.

Uczniowie przygodę na farmie rozpoczęli od spotkania z panią przewodnik, dzięki której skorzystali z wielu atrakcji. Ogromne wrażenie zrobił na nich pobyt w Latającej Chacie Tajemnic oraz Zakręconym Domku. Zaskoczeniem był lewitujący kran czy lewitujące piłeczki, studnia nieskończoności, meble olbrzyma, głowa na talerzu. Równie ciekawe okazało się przejście po labiryncie luster i tunelu zapomnienia. W Lasku Doświadczeń za pomocą interaktywnych eksponatów dzieci zgłębiały tajemnice fizyki, a na Magicznej Polanie grały w giga szachy i chińczyka oraz tworzyły budowle z mega klocków. Odwiedziły także Papugarnię i Muzeum egipskie oraz brały udział w przeprawie tratwami. Następnie bawiły się w linowym parku zabaw „Pajęczyna” oraz w ”Królikowie”. Dużą przyjemność sprawiły dzieciom rowerki wodne, różne karuzele oraz przejażdżki kolejkami.

Po niezliczonych atrakcjach, zbawczą ochłodą były przepyszne lody owocowe. Pobyt w Farmie Iluzji pozostawi w pamięci naszych uczniów niezapomniane wrażenia.