Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w programie edukacyjnym „Drużyna SIR PET-ERA” realizowanego jako element większego projektu edukacyjno-społecznego pod nazwą Re_kologia. Celem tego projektu było podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie segregacji odpadów opakowaniowych, w szczególności odpadów z tworzyw sztucznych i upowszechnianie u dzieci wiedzy na temat właściwej gospodarki odpadami oraz korzyści płynących z recyklingu. Wraz z koordynatorem p. Agnieszką Lasotą dzieci wykonały szereg różnorodnych działań, które umieściły na mapie PET-rylandii, na stronie projektowej https://druzynasirpetera.pl/.

Podczas realizacji projektu uczniowie poznali kolejnych członków drużyny SIR PET-ERA. Bez problemów odkrywali kolejne litery tajemniczego hasła. Realizując kolejne scenariusze utrwalili pojęcia związane z segregacją odpadów. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali karty pracy. Poznali cykl życia butelki PET oraz nadali jej drugie życie, wykonując wspaniałe zabawki oraz ozdoby. Zapoznali się z miejscem składowania odpadów niebezpiecznych PSZOK. Z zapałem rozwiązywali zagadki SIR PET-ERA, quiz ekologiczny i łamigłówki. Stworzyli również prace plastyczne z nakrętek i ułożyli rymowanki o członkach drużyny. Na koniec złożyli uroczyste ślubowanie, a na pamiątkę otrzymali dyplomy. W ten sposób stali się rycerzami drużyny SIR PET – ERA. Zdobytą wiedzę doskonale wykorzystali podczas zajęć ekologicznych z okazji Światowego Dnia Ziemi.