22 marca podczas uroczystego apelu uczciliśmy w naszej szkole pamięć ,,cichociemnych”, żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych, przeznaczonych do służby w szeregach Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej, w szczególności por. Stanisława Kolasińskieg ps. Ulewa, ppor. Adama Riedla ps. Rodak, pchor. Lecha Zabierek ps. Wulkan oraz Ivana Szabo (Węgra, radiotelegrafisty) ps. Hun zrzuconych z 13/14 marca 1943 r. w ramach operacji ,,DOOR” pomiędzy Suchą a Męciszowem.

Rok temu 25 marca na ścianie szkoły zawisła tablica upamiętniająca zrzut wymienionych skoczków, na które przybyło wielu znamienitych gości w asyście m.in. Batalionu Obrony Terytorialnej. Organizatorem uroczystości był Pan Piotr Krakowiak, który również w tym roku przybył na nasz apel i dołączył do delegacji, razem z nauczycielami i uczniami złożyli wiązanki i znicze pod pamiątkową płytą i pomnikiem AK, składając hołd zasłużonym żołnierzom.

Dziękujemy Panu Piotrowi Krakowiakowi za przybycie i pamięć.